پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی )
X
تبلیغات
امروز: چهارشنبه 9 اسفند 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی )

پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی ) دسته: اقتصاد
بازدید: 41 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1692 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 111

در این پاورپوینت با انواع ضمانتنامه های بانکی و مزایای صدور ضمانتنامه و عوامل موثر در موفقیت موسسه اعتباری و همچنین تعاریف قانونی ، اركان ضمانتنامه و نكات مهمی كه باید در زمان صدور ضمانتنامه مد نظر قرار گیرد آشنا میشوید

قیمت فایل فقط 120,000 تومان

خرید

تعاریف

1- عقد ضمان : عقدی است كه بموجب آن ، شخصی مالی که بر ذمه دیگری است را برعهده بگیرد . متعهد را ضامن ، طرف دیگر را مضمون له و شخص ثالث را مضمون عنه میگویند .

2- ضمانتنامه : سندی است که بموجب آن، ضامن، کفالت و ضمانت انجام تعهدات اشخاص حقیقی و یا حقوقی را که در رابطه با موضوع ضمانت تحقق مییابد ، به عهده میگیرد .

3- موسسه اعتباری :  بانك ، موسسه اعتباری غیر بانكی یا شعبه موسسه اعتباری خارجی كه به موجب قانون و یا مجوز بانك مركزی تاسیس شده و تحت نظارت آن بانك قرار دارد .

4- ضمانتنامه بانكی : سندی است كه به موجب آن موسسه اعتباری به طور غیر قابل برگشت متعهد میشود به محض اعلام و مطالبه هر میزان از وجه مندرج در آن توسط ذینفع ، با رعایت مفاد دستورالعمل ناظر بر ضمانتنامه های بانكی ، وجه مطالبه شده را به ذینفع پرداخت نماید .

5- ضمانت خواه : شخصی كه تعهداتی را به موجب روابط پایه در قبال ذینفع بر عهده دارد و برای تضمین ایفای آن تعهدات ، از موسسه اعتباری تقاضای صدور ضمانتنامه می نماید .

6- ذینفع : شخصی كه ضمانتنامه به نفع وی صادر می شود .

7- رویداد : واقعه ای است كه طبق شرایط مندرج در ضمانتنامه ، با وقوع آن ، اعتبار ضمانتنامه خاتمه می یابد .

8- خاتمه اعتبار :  تاریخ یا رویدادی كه طبق شرایط ضمانتنامه با واقع شدن هر یك از آنها ( هر كدام كه زودتر واقع شوند ) ، ضمانتنامه از درجه اعتبار ساقط می شود .

9- مدت اعتبار : فاصله زمانی تاریخ صدور تا خاتمه اعتبار ضمانتنامه .

10- وجه ضمانتنامه : مبلغی كه در متن ضمانتنامه درج و قابل پرداخت به ذینفع است .

11- رابطه پایه : قراداد ، شرایط مناقصه و مزایده یا هر رابطه حقوقی دیگری بین ضمانتخواه

و ذینفع . 

12- سامانه سپام ( سامانه پیام رسانی الكترونیكی مالی ) : سامانه ای كه در بانك مركزی راه اندازی شده و امكان تبادل تمامی پیام های مالی بین بانكی را به طور متمركز و به صورت استاندارد ، فراهم

می سازد .

•منشاء كلیه مطالب اسلاید ها ، قوانین و مقررات صادره از سوی مراجع ذیصلاح بوده و جنبه آموزشی دارد و جهت عملیات اجرائی ، می بایست به دستورالعمل اجرائی بانك متبوعه استناد و توجه شود.

قیمت فایل فقط 120,000 تومان

خرید

برچسب ها : ضمانتنامه های بانكی ( ریالی ) , LETTER OF GUARANTEE , ضمانتنامه های بانکی , ضمانتنامه های ارزی , ضمانتنامه های ارزی چیست , ضمانتنامه های بانکی چیست , ضمانتنامه های بانکی بین المللی , ضمانتنامه های بانکی حسن انجام کار , ضمانتنامه های پیمانکاری , ضمانتنامه های مشروط , ضمانتنامه های دولتی , ضمانتنامه های گمرکی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee