پاورپوینت اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی
X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی

پاورپوینت اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی دسته: معارف اسلامی
بازدید: 44 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1006 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 131

ارزشها و فضائل اخلاقی عامل سعادت دنیوی (پیشرفت مادی) و اخروی انسانها و جوامع انسانی است زیرا زندگی فردی و اجتماعی بشر را سامان می دهد و در نهایت عامل رفاه عمومی خواهد شد اصول اخلاقی در متعالی ترین شکلش در سیره و مدیریت پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین(ع) متجلی شده و مبنای شناخت حقیقت اخلاقی وجود انسان است

قیمت فایل فقط 196,500 تومان

خرید

فصل اول: آشنایی با مفهوم اخلاق از منظر اسلام

قاعده طلایی اخلاق در جامعه بشری

—امام علی (ع): آنچه را که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند و آنگونه که دوست نداری به تو کسی ستم کند به کسی ستم نکن و همانگونه که دوست داری به تو نیکی شود نیکوکار باش. ( نهج البلاغه نامه 31).

معنی و مفهوم اخلاق

—واژه اخلاق گاهی به معنای خلُق و خو، رفتار عادت شده به کار می رود. —معنای دیگر این واژه، دانشی است که از حسن و قبح و خوبی و بدی رفتار بحث می کند. —اخلاق و تعهد سازمانی یک رویکرد جدید در برخورد با مسائل پیچیده فردی و اجتماعی به ویژه در سازمانها است. —همچنین اخلاق را علم معاشرت با خلق می دانند.—اخلاق به عنوان مجموعه اصول و استانداردهای نگرشی، رفتاری، گفتاری و ارتباطی گفته می شود که جهت دهنده تفکر، رفتار و عمل افراد در سازمان است. —توجه به مسائل اخلاقی در زندگی روزمره از قرنها پیش در کشور ما مطرح بوده است (کتابها و مقالات خواجه نصیرالدین طوسی و ...).

فضیلت و رذیلت اخلاقی

—اخلاق حالتی نفسانی است که بدون نیاز به تفکر، آدمی را به سمت انجام کار و رفتاری سوق می دهد، —اگر این حالت نفسانی به گونه ای باشد که کارهای خوب و پسندیده از انسان صادر شود آنرا فضیلت اخلاقی می نامند و اگر افعال بد و ناپسند از انسان صادر شود به آن رذیلت اخلاقی گویند.

اخلاق در اسلام

—اخلاق اسلامی به مجموعه ای از قواعد و ارزش های انسانی گفته می شود که از آموزه های دینی و الهی نشأت می گیرد. —یک فرد مسلمان براساس اصول و ارزش های اخلاق اسلامی رفتار و اعمال فردی و اجتماعی خود را تنظیم، کنترل و هدایت میکند و رفتار و اعمال دیگران را مورد ارزیابی قرار می دهد.

قیمت فایل فقط 196,500 تومان

خرید

برچسب ها : اخلاق حرفه ای در مدیریت , اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی , پاورپوینت اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی , Professional ethics in management , اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی رشته مدیریت دولتی , ppt اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی , اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی ppt , دانلود پاورپوینت اخلاق حرفه ای در مدیریت با

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee